حدیث روز:

أَلْمُسْتَتِرُ بِالْحَسَنَةِ يَعْدِلُ سَبْعينَ حَسَنَةً، وَ الْمُذيعُ بِالسَّيِّئَةِ مَخْذُولٌ، وَالْمُسْتَتِرُ بِالسَّيِّئَةِ مَغْفُورٌ لَهُ ... پنهان كننده كار نيك [پاداشش] برابر هفتاد حسنه است، و آشكاركننده كار بد سرافكنده است، و پنهان كننده كار بد آمرزيده است.

۱۳۹۵-۰۹-۲۸
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در آیین اعطای احکام خادمان حضرت رضا(ع):

طرح خادم­یاران رضوی تنها مسیر برای توفیق ملبس شدن به لباس خادمی حضرت رضا(ع) است

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در آیین اعطای احکام خادمان بارگاه مطهر حضرت رضا(ع)، تنها مسیر توفیق ملبس شدن به لباس خادمی حضرت رضا(ع) را طرح خادم یاران رضوی معرفی کرد.
به گزارش پرتال اماکن متبرکه و امور زائرین و به نقل از آستان نیوز، سید مرتضی بختیاری در این مراسم که شامگاه پنجشنبه 25 آذرماه در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن تبریک ایام هفته وحدت و فرا رسیدن سالروز میلاد نبی مکرم اسلام و ولادت امام جعفر صادق(ع)، رفتار، اخلاق، منش و سیر و سلوک شخصی، اجتماعی و سیاسی پیامبر اکرم(ص) را یک نصب العین و الگو برای همه مسلمانان دانست.
وی با تاکید بر اینکه هر چه داریم به برکت وجود معصومین(ع) است که باید شکرگزار و قدردان این نعمات ارزنده باشیم، اظهار کرد: بهره گیری از سیره نورانی حضرت علی بن موسی الرضا(ع) تعالی بخش زندگی انسانی بشریت است.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در ادامه به جایگاه رفیع خدمتگذاری در بارگاه مقدس رضوی اشاره و عنوان کرد: افتخار ملبس شدن به لباس خادمی حضرت رضا(ع)، یقینا مسئولیت و وظیفه سنگین و خطیری را به دنبال دارد و رفتار و کردار خدام باید تجلی منش و رفتار رضوی باشد.
وی با بیان این مطلب که زائران حرم مطهر رضوی باید آن گونه که مورد رضای حضرت رضا(ع) است، ارج نهاده شوند، بر اهمیت تکریم زائران تاکید و عنوان کرد: کوچکترین قصور در گرامیداشت زائران رضوی جایز نیست، این زائران که از جانب حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) گرامی داشته می‌شوند، از سوی خدام نیز باید به بهترین شکل مورد ارج، اکرام و احترام قرار گیرند.
بختیاری در ادامه درباره طرح خادم‌یاران رضوی سخن گفت و توضیح داد: امروز با تدبیر تولیت آستان قدس رضوی زمینه خادمی حضرت رضا(ع) در آستان قدس رضوی گسترده شده است و عموم عاشقان و آرزومندان خدمت به بارگاه منور رضوی می‌توانند توفیق خدمت به آن حضرت را از مسیر خدمت به زائران، محرومان و مستمندان شهر و دیار خود بیابند.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با بیان این مطلب که خدمت به حضرت رضا(ع) را نباید تنها منحصر به حرم مطهر و بارگاه مقدس رضوی دانست، اضافه کرد: افرادی که امشب مفتخر به لباس خادمی حضرت رضا(ع) شدند، بر اساس آیین نامه خدمتی که از دیرباز در آستان قدس رضوی مرسوم بوده احکام خود را دریافت می‌کنند، اما با طرح خادم‌یاران رضوی راه برای خدمتگذاری تمام دلدادگان به حضرت رضا(ع) در هر شهر و دیاری باز شده و در آینده کسانی افتخار پوشیدن لباس خادمی نصیبشان خواهد شد که مسیر خادم یاران رضوی را طی کرده باشند.
یادآور می شود؛ در پایان این مراسم 40 تن از خدام به نمایندگی از 350 خادمی که مفتخر به لباس خدمت در حرم مطهر رضوی شده‌ بودند، حکم خدمت در بارگاه منور رضوی را از حجت الاسلام و المسلمین رئیسی؛ تولیت آستان قدس رضوی دریافت کردند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود