۱۳۹۸-۱۱-۲۹
نورباران حرم امام رضا(ع) در شب میلاد حضرت مادر
همزمان با شب میلاد حضرت زهرا(س)، عطر یاس نبوی در سراسر آستان ملائك پاسبان رضوی پراكنده شد و مومنان زائر و مجاور را غرق شور و شادی كرد.

به گزارش پرتال اماکن متبرکه و امور زائرین وبه نقل از آستان نیوز، همزمان با شب بیستم جمادی الثانی و سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) نقاره‌های حرم رضوی میلاد بانوی بزرگ اسلام را بشارت دادند و نغمه شادمانی زائران و دلباختگان اهل بیت(ع) در حرم مطهر امام رضا(ع) طنین افكند.

حرم مطهر رضوی و خیابان های منتهی به آن آذین بندی شده و تلالو نور چراغ‌ها که در آسمان حرم امام رضا(ع) به چشم می‌خورد، مشهد را چون روز روشن کرده است.
 همه صحن و سرای آستان حضرت رضا(ع) آذین بندی و عطر گل و گلاب در همه جا پراكنده شده، زائران و مجاوران از اقصی نقاط کشور به بارگاه منور رضوی آمده‎اند تا عرض ارادت و تبریك میلاد مادر ولی نعمتشان حضرت علی بن موسی الرضا(ع) را به پیشگاه ایشان تقدیم كنند.
صدای مدیحه سرایی ذاكران اهل بیت(ع) در وصف دخت نبی مكرم اسلام(ص) و نوای دل انگیز قرآن و مناجات زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی در همه اماكن متبركه پیچیده و معنویت توام با شادمانی دل‌های عاشقان اهل بیت(ع) را به لرزه درآورده بود.
طبق برنامه های پیش¬بینی شده مراسم محوری جشن بزرگ میلاد حضرت زهرا(ص) در رواق امام خمینی(ره) برگزار شد، مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به مولودی خوانی پرداختند و سخنران ویژه این مراسم در باب ویژگی‌های شخصیتی بانوی بزرگ اسلام به سخنرانی پرداخت.
حجت الاسلام المسلمین شهاب مرادی در این مراسم با اشاره به اینکه در خانواده باید حواسمان به عواطف و احساسات دختران باشد، عنوان کرد: در برخی از خانواده‌ها مهربانی کردن به فرزندان خصوصا به دخترها کم است و همین امر زمینه بدرفتاری‌های دیگر را پیش می‌آورد.
وی افزود: برخی از والدین یا یاد ندارند یا خجالت می‎کشند که فرزندشان را ببوسند و دست نوازش و مهربانی روی سر آن¬ها بکشند، در حالی که این مهم در گفتار اهل بیت(ع) تاکید و در روانشناسی تربیتی به شدت به آن امر شده است.
خطیب حرم مطهر رضوی تصریح کرد: رسول الله(ص) هر موقع حضرت زهرا(س) را می‎دیدند جلوی این بانوی مکرم بلند می‌شدند و دست حضرت صدیقه طاهره(س) را می‌بوسیدند.
مرادی گفت: کلمه «دوستت دارم» هرگز نباید از زبان والدین بیافتد، این واژه تاثیر شگفت‌انگیزی روی تربیت، روحیه و رشد فرزندان دارد، اگر بچه‌ها در خانواده محبت ببیند در بیرون از خانه رفتار بهنجاری خواهند داشت و این مقدار جرم و جنایت در جامعه بالا نمی‌رود.
وی اضافه کرد: با مطالعه کوتاهی در سیره زندگانی رسول گرامی(ص) به خوبی در می‌یابیم که رفتار صحیح با همسر و فرزند چگونه باید باشد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید