۱۳۹۸-۱۱-۱۴
از ابتدای سال جاری تاکنون،
بیش از 5 میلیون زائر سالمند و ناتوان با خودروهای زائربر جابه‌جا ‌شده‌اند
مدیر امور رفاه زائران آستان قدس رضوی اظهار کرد: به منظور تسهیل امر زیارت بیش از 5 میلیون و 831 هزار زائر سالمند و ناتوان از ابتدای سال جاری تاکنون با خودروهای زائربر در اماکن متبرکه رضوی جابه‌جا ‌شده‌اند.

به گزارش پرتال اماکن متبرکه و امور زائرین  ، حمید حبیبی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز، عنوان کرد: برای رفاه حال زائران و مجاوران علاوه بر خدمت‌رسانی با صندلی‎های چرخ‌دار، در حال حاضر 70 دستگاه ماشین برقی در سطح اماکن متبرکه و همچنین در محیط‌های پیرامونی حرم مطهر وظیفه انتقال زائران سالمند و ناتوان را برعهده دارند و در ورودی‌‌های اصلی نیز شبانه‌روز به افراد سالمند و کم توان خدمات‌رسانی می‌کنند.

وی با بیان اینکه بیش از 3 هزار خادمیار افتخاری به صورت چرخشی در بخش صندلی چرخدار و زائربر مشغول خدمت‌رسانی هستند، افزود: این خودروها به صورت شبانه‌روز در مسیرهای باب الرضا(ع) به صحن کوثر، دوربرگردان نواب صفوی، بست شیخ حر عاملی به سمت بست شیخ طبرسی، بست شیخ طبرسی به سمت بست شیخ طوسی، دور برگردان شیخ طبرسی و مسیر باب الجواد(ع) به ورودی صحن جمهوری اسلامی مشغول سرویس‌دهی به زائران هستند.
حبیبی‌پور رفاه حال زائران سالمند و کم‌توان را همواره یکی از دغدغه‌های اصلی معاونت اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی معرفی و بیان کرد: در هر دوربرگردان خارج از حرم مطهر نیز به صورت میانگین ۳ زائربر به افرادی که قصد تشرف به حرم مطهر را دارند خدمت‌رسانی می‌کنند.
وی گفت: همچنین بیش از یک هزار و 800 خادم در بخش دفاتر صندلی چرخدار خدمات شبانه‌روزی به زائران معلول، سالخورده و بیمار ارائه می‌دهند و از ابتدای سال جاری بیش از 289 زائر از خدمات صندلی چرخدار استفاده کردند.

 

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید