حدیث روز:

أَلْمُسْتَتِرُ بِالْحَسَنَةِ يَعْدِلُ سَبْعينَ حَسَنَةً، وَ الْمُذيعُ بِالسَّيِّئَةِ مَخْذُولٌ، وَالْمُسْتَتِرُ بِالسَّيِّئَةِ مَغْفُورٌ لَهُ ... پنهان كننده كار نيك [پاداشش] برابر هفتاد حسنه است، و آشكاركننده كار بد سرافكنده است، و پنهان كننده كار بد آمرزيده است.

۱۳۹۸-۰۸-۱۶
همزمان با صبح شهادت امام یازدهم شیعیان صورت گرفت؛

حرکت دسته عزاداری خادمان رضوی در سوگ امام حسن عسکری(ع)

همزمان با هشتم ربیع الاول مصادف با سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) مراسم عزاداری خادمان رضوی در سوگ این امام بزرگوار در حرم مطهر امام هشتم(ع) برپا شد.

به گزارش پرتال اماکن متبرکه و امور زائرین و به نقل از آستان نیوز، جمعی از خادمان حرم مطهر امام رضا(ع) صبح امروز مصادف با هشتم ربیع‌الاول سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) در قالب دسته عزا مراسم سوگواری شهادت این امام همام را با سینه‌زنی و نوحه خوانی از ايوان باب الكاظم (ع) آغاز کردند و با گذر از صحن كوثر و باب السلام در صحن آزادي گردهم آمدند و شهادت مظلومانه یازدهمین پیشوای امامت و هدایت را به محضر آقا علی بن موسی الرضا(ع) و حضرت صاحب الزمان(عج) تسلیت گفتند.
این مراسم با قرائت آیاتی از قرآن کریم و مرثیه سرائی و مداحی امیر کردی ادامه یافت و خدام حرم مطهر رضوی با در دست داشتن بیرق‌های عزا و زمزمه یا بقیه الله تسلیت تسلیت اشک ماتم در رثای شهادت حضرت امام حسن عسکری (ع)ریختند.
در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین جعفر اسلامی فر، کارشناس مذهبی به ایراد سخنرانی پیرامون برکات وجود مبارک اهل بیت(ع) پرداخت و اظهار کرد: عزت و سربلندی در پرتو بندگی خدا و حرکت در مسیر توحید، نبوت و امامت محقق می‌شود.
وی با بیان اینکه اهل بیت(ع) رنج‌های زیادی را در مسیر تبلیغ دین متحمل شدند، افزود: ائمه عصمت و طهارت(ع) به وسیله بندگی و عبودیت پروردگار مورد توجه خداوند قرار گرفته اند، ولی در مقابل کفار به دلیل سرکشی از دستورات الهی پست و ذلیل شده اند.
این کار شناس دینی با بیان حدیثی از امام حسن عسکری(ع) که فرمودند: «ما اقبح بالمؤمن ان تکون له رغبة تذله؛ چه زشت است برای مؤمن دل بستن به چیزی که وی را خوار می‌سازد»، گفت: انسان به عزت نفس و تکریم شخصیت بیش از همه چیز نیازمند است، چرا رنج سختی قابل تحمل است، اما تحقیر شخصیت و پایمال شدن عزت انسان قابل جبران نیست.
وی عبودیت و قناعت را دو عامل موثر سربلندی در زندگی دانست و افزود: عزتمندی مهمترین پیام زندگانی ائمه اطهار(ع) است، بنابراین کسانی که در مسیر این بزرگواران حرکت کنند از نور هدایتشان بهره مند شده و گرفتار مشکلات زندگی نخواهند شد.
یاد آوری می‌شود؛ مراسم عزاداری شهادت امام حسن عسکری(ع) با حضور خیل عظیم عاشقان اهل بیت(ع) در حرم نورانی حضرت رضا(ع) در حال برگزاری است که برپایی دسته عزاداری خادمان رضوی بخشی از ویژه برنامه‌های روز شهادت این امام همام بود که صبح امروز با همراهی جمع کثیری از زائران و مجاوران امام هشتم(ع) برپا شد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود