حدیث روز:

أَلْمُسْتَتِرُ بِالْحَسَنَةِ يَعْدِلُ سَبْعينَ حَسَنَةً، وَ الْمُذيعُ بِالسَّيِّئَةِ مَخْذُولٌ، وَالْمُسْتَتِرُ بِالسَّيِّئَةِ مَغْفُورٌ لَهُ ... پنهان كننده كار نيك [پاداشش] برابر هفتاد حسنه است، و آشكاركننده كار بد سرافكنده است، و پنهان كننده كار بد آمرزيده است.

۱۳۹۸-۰۸-۱۴

اجتماع بزرگ عزاداران اردوزبان در بارگاه منور امام هشتم(ع) برگزار شد

اجتماع با شکوه هزاران زائر عزادار اردو زبان از کشورهای هندوستان و پاکستان در حرم مطهر رضوی برپا شد.

به گزارش پرتال اماکن متبرکه و امور زائرین و به نقل از آستان نیوز، این اجتماع عظیم تحت عنوان «اجتماع ماتم داری» با حضور 7هزار زائر اردو زبان که از پس از تشرف به حرمین شرفین کربلای معلی به حرم مطهر رضوی مشرف شده بودند، در رواق بزرگ امام خمینی(ره) با میزبانی اداره زائرين غيرايراني آستان قدس رضوي برگزار شد.
عزاداران در حالی که سربندهای سبز به سر بسته بودند با سردادن ندای«لبیک یا علی(ع)»، «لبیک یا حسین(ع)»، « لبیک یا امام رضا(ع)»، « لبیک یا زهرا(س)» و «لبیک یا مهدی (عج)» بار دیگر با اهل بیت عصمت و طهارت(ع) تجدید پیمان کردند.
در این آیین معنوی حجت الاسلام والمسلمین سید ظهر الحسن نقوی به ایراد سخنرانی پرداخت و مطالبی پیرامون تقوی و پرهیزگاری و آداب زیارت بیان کرد.
وی اظهار کرد: امروز دشمنان دین اسلام با راه اندازی جنگ فرهنگی می‌خواهند به اذهان مسلمین نفوذ کنند بنابراین ما باید با سلاح تقوی که قوی ترین سلاح برای مقابله با ترفندهای دشمن است مانع نفوذ دشمن شویم.
سید ظهر الحسن نقوی با بیان اینکه مهمترین ابزار دشمن در جنگ نرم کشاندن جوانان و نوجوانان به باتلاق تباهی است، افزود: زیارت اهل بیت(ع) و بارگاه منور امام رضا(ع) با رعایت آداب زیارت موجب استجابت دعا و مصون ماندن در برابر نقشه‌های شوم دشمنان می‌شود.
وی ولایت اهل بیت(ع) را یک نعمت الهی برشمرد و گفت: ما باید قدردان این نعمت بزرگ باشیم و با پیروی از سیره این بزرگواران زندگی خودمان را نورانی کنیم.
این مراسم با قرائت قرآن، تواشیح خوانی و مرثیه سرایی و عزاداری توسط مرتضی نگری و فهیم حیدر ادامه یافت و عزاداران در صفوفی منظم با نوحه‌خوانی و اجرای آیین‌های خاص اردو زبانان اشک ماتم در رثای اهل بیت(ع) ریختند.
اهدای بسته‌های فرهنگی و توزیع دعوتنامه میهمانسرای حضرت رضا(ع) از سوی آستان قدس رضوي از دیگر برنامه‌ها برای زائران اردو زبان بود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود