۱۳۹۸-۰۸-۰۴
ارائه خدمات شبانه‌روزی بخش صندلی چرخدار حرم رضوی به سالمندان

خادمان حرم مطهر رضوی سال‌هاست که با هدف یاری به زائران سالخورده و ناتوان، در قالب بخش صندلي چرخدار و زائربرها در تمامی اماکن متبرک رضوی به صورت 24 ساعته به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند.

این بخش با حضور حدود 5 هزار نفر خادم، حمل زائر از مبادی ورودی اماكن متبركه به نزدیک‌ترین مکان برای زیارت را بر عهده دارد.
زائران می‌توانند از 7 ورودی‌ شیخ طوسی، شیخ طبرسی، شهید نواب صفوی، باب الرضا(ع)، باب الجواد(ع) و پارکینگ‌های 1 و 3 صندلی چرخدار، صندلی تاشو و چادر به صورت امانی تحویل بگیرند.
علاوه بر این در ایام خاص همچون دهه آخر ماه صفر که امکان تردد وسایل نقلیه از چهارراه شهدا تا بارگاه امام علی بن موسی الرضا(ع) وجود ندارد، خدمات صندلی چرخدار به زائران ارائه می شود.
ارائه خدمات با دستگاه زائربر یکی دیگر از فعالیت های بخش صندلی چرخدار حرم رضوی است که در این راستا با حدود 70 دستگاه زائربر از مبادی ورودی تا نقطه تشرف حرم در مسيرهاي باب الرضا(ع) به باب السلام، باب الجواد(ع) به صحن جمهوري اسلامي، بست طبرسي به بست شيخ حرعاملي، بست طبرسی به بست طوسی و همچنین مسیر خیابان آیت الله طبسی تا ورودی غدیر خدمات انجام مي شود.
از شهریور ماه سال جاری نیز طرح خود خدمتی صندلی ویژه تردد زائران در صحن ها ارائه شده است که در این راستا 200 صندلی با نشانه خاص در صحن ها در اختیار زائران قرار دارد و زائران می توانند صندلی های مذکور را در صحن ها تا ورودی رواق ها حمل و استفاده کنند.
خدماتی همچون تحویل صندلی چرخدار به زائران نیازمند، جابه جایی زائران ناتوان در مجموعه اماکن متبرکه در قالب گشت سیار، همکاری در برنامه زیارتی طرح «یا معین الضعفاء(ع)» ویژه تشرف زائران ناتوان و معلول جسمی از سراسر شهر، تعمیر و نگهداری صندلی‌های چرخدار از جمله فعالیت‌های این بخش محسوب می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید