حدیث روز:

أَلْمُسْتَتِرُ بِالْحَسَنَةِ يَعْدِلُ سَبْعينَ حَسَنَةً، وَ الْمُذيعُ بِالسَّيِّئَةِ مَخْذُولٌ، وَالْمُسْتَتِرُ بِالسَّيِّئَةِ مَغْفُورٌ لَهُ ... پنهان كننده كار نيك [پاداشش] برابر هفتاد حسنه است، و آشكاركننده كار بد سرافكنده است، و پنهان كننده كار بد آمرزيده است.

۱۳۹۸-۰۷-۱۶

تنظیف فرش‌های اماکن متبرکه در راستای ارائه خدمات بهتر به زائران و مجاوران

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی گفت: تنظیف فرش‌های اماکن متبرکه از جمله اقدامات صورت گرفته در راستای ارائه خدمات بهتر به زائران و مجاوران است.

به گزارش پرتال اماکن متبرکه و امور زائرین ، غلامرضا باغشنی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: طی 6 ماه نخست امسال 25 میلیون متر مربع از فرشهای حرم مطهر رضوی تنظیف شده است.
وی ادامه داد: عملیات تنظیف فرشها در حرم مطهر رضوی شامل غبار روبی و خاکگیری است که غبارروبی به صورت شبانهروزی و حسب نیاز انجام میشود اما خاکگیری بر اساس تشخیص کارشناس فرش با جاروبرقی صنعتی مخصوص صورت میگیرد.
مدیر عامل شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی افزود: عملیات شستشو نیز بر اساس بازدید روزانه و دورهای کارشناسان فرش از حرم مطهر و اماکن وابسته به آستان قدس رضوی انجام میشود.
وی از ارسال تمامی فرشهای دستباف و ماشینی حرم برای شست و شو به واحد قالیشویی این شرکت خبر داد.
باغشنی ادامه داد: از ابتدای سال حدود 530 تخته قالی دستباف به مساحت 7 هزار متر مربع و تعداد 17 هزار تخته قالی ماشینی به مساحت 138 هزار متر مربع در واحد قالیشویی مستقر در کارگاه کنه بیست برای شستشو ارسال شده است.
وی ظرفیت شستشوی واحد قالیشویی شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی را روزانه 200 تخته قالی ماشینی و حدود 50 متر مربع دستباف عنوان کرد.
باغشنی افزود: در این واحد قالیشویی از دو دستگاه ماشین قالیشوdی تمام اتومات، یک دستگاه خاکگیر و همچنین دو دستگاه آبگیر برای شستشو استفاده میشود.
وی تأکید کرد: واحد قالی‌شویی مذکور صرفا به شست و شوی فرش‌های حوزه اماکن و مکان‌های تحت پوشش آستان قدس رضوی اختصاص دارد که در این راستا شرکت فرش آستان قدس رضوی خدمات مربوطه را ارائه می‌کند.
باغشنی درباره شرایط فرش‌هایی که برای تنظیف و شست و شو به واحد قالی‌شویی شرکت ارسال می‌شوند، گفت: هر زمانی که قالی‌ها نیاز به شست و شو داشته باشند، به قالی‌شویی ارسال می‌شوند و برنامه تنظیف نیز به صورت روزانه انجام می‌شود.
مدیر عامل شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی با اشاره به برنامه‌های در دستور کار در این بخش خاطرنشان کرد: باتوجه به گستردگی فضاهای مفروش حرم مطهر رضوی، نیاز به تهیه یک دستگاه خاک‌گیر قالی وجود دارد که مقدمات خرید آن در دست بررسی است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود