حدیث روز:

أَلْمُسْتَتِرُ بِالْحَسَنَةِ يَعْدِلُ سَبْعينَ حَسَنَةً، وَ الْمُذيعُ بِالسَّيِّئَةِ مَخْذُولٌ، وَالْمُسْتَتِرُ بِالسَّيِّئَةِ مَغْفُورٌ لَهُ ... پنهان كننده كار نيك [پاداشش] برابر هفتاد حسنه است، و آشكاركننده كار بد سرافكنده است، و پنهان كننده كار بد آمرزيده است.

۱۳۹۸-۰۶-۱۱

غذای حضرتی

غلامحسين ابوالفضلي ، يكي ديگر از دربانان كشيك سوم حرم علي بن موسي الرضا (ع) می گوید خاطرات، ثبت وقايع جالب و مهم زندگي ما هستند. من يك مدتي در قسمت صندلي چرخدار حرم مطهر خدمت مي كردم و از تهران مي آمدم و بر مي‌گشتم و در اين مدت كه رفت و آمد مي‌كردم ، براي صرف غذا به مهمانسراي حضرت مي‌رفتم و مي‌توانستم غذا را به همراه خود خارج كنم ماه مبارك رمضان بود و من نذر كرده بودم كه يكي از روزها، غذاي خود را به يك زوج جوان هديه كنم. به داخل مهمانسرا رفتم تا غذا را بگيرم. هنگامي كه داشتم غذا را داخل كيسه مي‌گذاشتم ، ظرف ماست يكبار مصرف از داخل كيسه به بيرون افتاد و من در همين لحظه با خودم گفتم ،«ببين ، خدا كه مي‌داند ما روزه داريم نمي‌خواهد گرسنه بمانيم يعني اين ماست را خودت بخور و نمي‌خواهد براي نذري بدهي.»

آقا غلامحسين مي گويد: ماست را داخل جيبم گذاشتم و از مهمانسرا بيرون آمدم، يك زوج جوان را پيدا كردم و غذا را به آنها دادم، آنها هم كه خيلي خوشحال شده بودند از من تشكر كردند، اما يك دفعه حرف تكان دهنده‌اي زدند و به من گفتند" آقا خيلي ممنونيم، اتفاقاً يكي از همكاران شما كه از اينجا رد مي شد، يك ماست تبرك به ما هديه داد و شما هم كه غذا آورديد، تكميل شد."
آنجا بود كه به خودم گفتم كارد بخورد به اين شكمت كه از يك ماست براي زائر امام رضا(ع) نمي‌گذري، چند قدم آن طرف‌تر ماستي كه داخل جيبم بود را به يك زوج جوان ديگر هديه دادم و به آنها گفتم اين ماست را به عنوان غذاي تبركي امام رضا(ع) قبول كنيد.
اين خادم تأكيد كرد: در نهايت من متوجه شدم، آن ماستي كه از داخل كيسه پلاستيك جدا شده بود و به زمين افتاده بود، قسمت و روزي زوج جوان دوم بود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود