حدیث روز:

أَلْمُسْتَتِرُ بِالْحَسَنَةِ يَعْدِلُ سَبْعينَ حَسَنَةً، وَ الْمُذيعُ بِالسَّيِّئَةِ مَخْذُولٌ، وَالْمُسْتَتِرُ بِالسَّيِّئَةِ مَغْفُورٌ لَهُ ... پنهان كننده كار نيك [پاداشش] برابر هفتاد حسنه است، و آشكاركننده كار بد سرافكنده است، و پنهان كننده كار بد آمرزيده است.

۱۳۹۸-۰۶-۱۰
همزمان با نخستین روز ماه محرم

آیین سنتی صلات بر فراز گلدسته‌های حرم رضوی اجرا ‌شد

همزمان با نخستین روز ماه محرم الحرام، آیین سنتی صلات با حضور خادمان بارگاه امام رضا(ع) بر فراز گلدسته‌های حرم مطهر رضوی انجام ‌شد.

به گزارش پرتال اماکن متبرکه و امور زائرین وبه نقل از آستان نیوز، در این آیین سنتی که سابقه 300 ساله در آستان قدس رضوی دارد، خادمان بارگاه منور رضوی بر سر 6 گلدسته ایوان عباسی، گوهرشاد و گلدسته کنارگنبد مطهر نوای «باز این چه شورش است که در خلق عالم است» را همخوانی کردند و فرا رسیدن ماه محرم و ماه عزا را به مردم اطلاع دادند.

در این مراسم که ساعاتی پس از طلوع آفتاب آغاز شد، خدام بارگاه منور رضوی اذن شروع مراسم عزاداری ماه محرم را از ساحت قدسی حضرت ثامن الحجج(ع) گرفتند و مردم را برای شرکت در این مراسم دعوت کردند.

همچنین از روز گذشته حرم مطهر رضوی نیز به ‌عنوان کانون اصلی شهر مشهد برای عزاداران و سوگواران اباعبدالله الحسین(ع) و شیعیان و محبان اهل‌بیت(ع) سیاه‌پوش عزای حضرت سید الشهدا(ع) شده است و برنامه‌های مختلف مذهبی و عزاداری به همین مناسبت اجرا می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود