حدیث روز:
لا يَكُونُ الْمُؤْمِنُ مُؤْمِنًا حَتّى تَكُونَ فيهِ ثَلاثُ خِصال:1ـ سُنَّةٌ مِنْ رَبِّهِ. 2ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ نَبِيِّهِ. 3ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ وَلِيِّهِ. فَأَمَّا السُّنَّةُ مِنْ رَبِّهِ فَكِتْمانُ سِرِّهِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ نَبِيِّهِ فَمُداراةُ النّاسِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ وَلِيِّهِ فَالصَّبْرُ فِى الْبَأْساءِ وَ الضَّرّاءِ.مؤمن، مؤمن واقعى نيست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پيامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پيغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر كردن در زمان تنگدستى و پريشان حالى است.
۱۳۹۸-۰۶-۰۹
همزمان با نخستین روز از ماه محرم الحرام

آیین سنتی «صلات» در حرم مطهر رضوی اجرا می‌شود

همزمان با نخستین روز از ماه محرم الحرام، مصادف با یکشنبه 10 شهریور ماه، آیین سنتی «صلات» با حضور خادمان بارگاه منور رضوی در صحن انقلاب اسلامی حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش پرتال اماکن متبرکه و امور زائرین و به نقل از آستان نیوز، آیین سنتی صلات که سابقه دیرینه در آستان قدس رضوی دارد، اذن خدام بارگاه منور رضوی از ساحت قدسی حضرت ثامن الحجج(ع) برای آغاز مراسم عزاداری ماه محرم و دعوت از مردم برای شرکت در این مراسم است که همه ساله در نخستین روز ماه محرم برگزار می‌شود.
در این مراسم که يك ساعت پس از طلوع آفتاب آغاز می‌شود خادمان بارگاه منور رضوی در مقابل پنجره فولاد صحن انقلاب اسلامی به حالت احترام به ساحت مقدس حضرت امام رضا(ع) گردهم می‌آیند و سپس به گلدسته‌های حرم مطهر رضوی واقع در صحن انقلاب اسلامی، صحن جمهوری اسلامی و مسجد گوهرشاد رفته و با حضور در ماذنه يكي از گلدسته‌هاي صحن حرم مطهر متن صلات را كه مشتمل بر دو بند از اشعار محتشم كاشاني است قرائت می‌کنند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود