حدیث روز:
لا يَكُونُ الْمُؤْمِنُ مُؤْمِنًا حَتّى تَكُونَ فيهِ ثَلاثُ خِصال:1ـ سُنَّةٌ مِنْ رَبِّهِ. 2ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ نَبِيِّهِ. 3ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ وَلِيِّهِ. فَأَمَّا السُّنَّةُ مِنْ رَبِّهِ فَكِتْمانُ سِرِّهِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ نَبِيِّهِ فَمُداراةُ النّاسِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ وَلِيِّهِ فَالصَّبْرُ فِى الْبَأْساءِ وَ الضَّرّاءِ.مؤمن، مؤمن واقعى نيست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پيامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پيغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر كردن در زمان تنگدستى و پريشان حالى است.
۱۳۹۸-۰۶-۰۷
در آستانه ماه محرم صورت گرفت؛

اهدای پرچم عزای حسینی به هیئت‌های مذهبی سراسر کشور در حرم مطهر رضوی

در آستانه ماه محرم الحرام مراسم اهدای پرچم عزای حسینی به هیئت‌های مذهبی سراسر کشور در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش پرتال اماکن متبرکه و به نقل از آستان نیوز، این مراسم در رواق امام خمینی(ره) حرم رضوی و با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، مدیران و رؤسای ادارات آستان قدس رضوی و پیشکسوتان ‌هیئت‌های مذهبی مشهد برگزار شد و با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی ماندگاری و عزاداری و مرثیه سرائی جعفر ملائکه ادامه یافت.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در حاشیه این مراسم اظهار کرد: این آئین معنوی که بر اساس یک سنت دیرینه همه ساله در حرم مطهر برگزار می‌شود، امسال نیز با حضور پرشور هیئت‌های مذهبی داخل و خارج از کشور اجرا شد.

مصطفی خاکسار قهرودی ابراز کرد: در این مراسم 8 هیئت خارجی مقیم و غیر مقیم از کشورهای عربستان، لبنان، افغانستان، پاکستان، آذربایجان و ترکیه، 55 هیئت از شهر مقدس مشهد و 210 هیئت از سراسر کشور پرچم‌های متبرک را دریافت کردند تا در آئین‌های مختلف مربوط به عزاداری امام حسین(ع) این بیرق‌های عزاداری را به اهتزاز درآورند.

وی هدف از برگزاری این مراسم را ترویج و تعظیم شعائر دینی در عزاداری‌های حضرت اباعبدالله الحسین(ع) عنوان کرد و افزود: هیئت‌های مذهبی که در سال‌های گذشته این پرچم را دریافت نکرده‌اند و دارای شاخص‌های تعداد تشرف‌ به حرم مطهر رضوی و شماره ثبت در سازمان تبلیغات شهرهای مبدأ باشند، این پرچم‌های متبرک به آن­ها اعطا می‌شود.

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود