حدیث روز:
لا يَكُونُ الْمُؤْمِنُ مُؤْمِنًا حَتّى تَكُونَ فيهِ ثَلاثُ خِصال:1ـ سُنَّةٌ مِنْ رَبِّهِ. 2ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ نَبِيِّهِ. 3ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ وَلِيِّهِ. فَأَمَّا السُّنَّةُ مِنْ رَبِّهِ فَكِتْمانُ سِرِّهِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ نَبِيِّهِ فَمُداراةُ النّاسِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ وَلِيِّهِ فَالصَّبْرُ فِى الْبَأْساءِ وَ الضَّرّاءِ.مؤمن، مؤمن واقعى نيست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پيامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پيغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر كردن در زمان تنگدستى و پريشان حالى است.
۱۳۹۸-۰۵-۱۲
همزمان با سالروز شهادت امام جواد(ع) صورت گرفت:

اقامه دسته عزاداری توسط خادمان و خادمیاران رضوی در حرم امام رضا(ع)

همزمان با سالروز شهادت امام جواد(ع) خادمان و خادمیاران رضوی در قالب دسته عزاداری در حرم مطهر رضوی به عزاداری پرداختند.

به گزارش پرتال اماکن متبرکه و امور زائرین و به نقل از خبرنگار آستان نیوز، خادمان و خادمیاران بارگاه امام علی بن موسی الرضا(ع) در صبح روز شهادت نهمین امام شیعیان ساعت  6 و 45 دقیقه صبح در باب الکاظم(ع) صحن جامع رضوی گردهم آمده و با برپایی دسته عزاداری به اقامه عزا پرداختند.

تعدادی زیادی از زائران و مجاوران با مشاهده این برنامه همراه خادمان شده و دسته عزاداری باشکوهی را رقم زدند.

در این مراسم دسته عزاداری خادمان و خادمیاران رضوی به سمت صحن جمهوری حرکت کرده و در طی مسیر نیز ذاکران و مداحان خاندان عصمت و طهارت(ع) به مدیحه سرایی و روضه خوانی پرداختند.

گفتنی است، در غروب روز شهادت نیز مراسم اجتماع بزرگ عزاداران امام جواد(ع) در صحن انقلاب اسلامی با حضور هیئتهای مذهبی برگزار میشود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود