حدیث روز:
لا يَكُونُ الْمُؤْمِنُ مُؤْمِنًا حَتّى تَكُونَ فيهِ ثَلاثُ خِصال:1ـ سُنَّةٌ مِنْ رَبِّهِ. 2ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ نَبِيِّهِ. 3ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ وَلِيِّهِ. فَأَمَّا السُّنَّةُ مِنْ رَبِّهِ فَكِتْمانُ سِرِّهِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ نَبِيِّهِ فَمُداراةُ النّاسِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ وَلِيِّهِ فَالصَّبْرُ فِى الْبَأْساءِ وَ الضَّرّاءِ.مؤمن، مؤمن واقعى نيست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پيامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پيغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر كردن در زمان تنگدستى و پريشان حالى است.
۱۳۹۸-۰۳-۰۸
مدیرامور رفاه زائران آستان قدس رضوی خبر داد؛

توزیع 1.200.000 بطری آب‌ معدنی بین زائران رضوی در شب‌های قدر

مدیر امور رفاه زائران آستان قدس رضوی از توزیع یک میلیون و 200 هزار بطری آب‌معدنی میان زائران بارگاه منور رضوی طی شب‌های قدر خبر داد.
به گزارش پرتال اماکن متبرکه و امور زائرین ، حمید حبیبی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز، با بیان اینکه در هرشب از لیالی قدر 400 هزار بطری آب معدنی میان زائران توزیع می‌شود، اظهار کرد: در طی سه شب قدر مجموعا یک میلیون و 200 هزار بطری آب معدنی بین زائران بارگاه مطهر امام علی بن موسی الرضا(ع) که برای شرکت در این مراسم معنوی حضور یافتند، توزیع می‌شود.
وی افزود: همچنین در تمامی رواق‌ها تأمین آب شرب از طریق کلمن‌های ویژه در دستور کار قرار گرفته و در صحن‌های مختلف نیز سقاخانه‌ها و آبخوری‌های موجود، آب شرب مورد نیاز زائران را تأمین می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه معاونت اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی در ماه مبارک رمضان به ویژه در شب‌های قدر فعالیت‌ها و خدمات فراوانی را برای رفاه زائران در بخش‌ها و قسمت‌های مختلف در نظر گرفته است، افزود: 40 جایگاه ویژه توزیع کتب ادعیه شامل 650 هزار جلد، طی شب‌های قدر در اماکن متبرکه رضوی شامل رواق‌ها، صحن‌ها، بست‌ها و حریم رضوی تعبیه شده است.
حبیبی‌پور ادامه داد: همچنین با توجه به محدودیت‌های ترافیکی اعمال شده در شب‌های قدر، بالغ بر 100 دستگاه خودروی ون در مسیر خیابان‌های منتهی به حرم مطهر جهت انتقال زائران محترم از نقاطی که امکان تردد خودروهای شخصی به سمت حرم منور رضوی مقدور نبوده، فعالیت می‌کنند.
مدیر امور رفاه زائران آستان قدس رضوی با بیان اینکه بیش از 9 هزار و 850 سالمند و ناتوان نیز از طریق بخش صندلی‌های چرخدار در شب 21 ماه مبارک رمضان جابه‌جا شدند، گفت: تعداد 10 دستگاه خودرو زائربر نیز در زیرگذر حرم مطهر مسئولیت نقل و انتقال زائران را در این شب‌ها برعهده دارند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود