حدیث روز:
لا يَكُونُ الْمُؤْمِنُ مُؤْمِنًا حَتّى تَكُونَ فيهِ ثَلاثُ خِصال:1ـ سُنَّةٌ مِنْ رَبِّهِ. 2ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ نَبِيِّهِ. 3ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ وَلِيِّهِ. فَأَمَّا السُّنَّةُ مِنْ رَبِّهِ فَكِتْمانُ سِرِّهِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ نَبِيِّهِ فَمُداراةُ النّاسِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ وَلِيِّهِ فَالصَّبْرُ فِى الْبَأْساءِ وَ الضَّرّاءِ.مؤمن، مؤمن واقعى نيست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پيامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پيغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر كردن در زمان تنگدستى و پريشان حالى است.
۱۳۹۸-۰۳-۰۴
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی خبر داد؛

400 هزار مترمربع از اماکن متبرکه رضوی در شب‌های قدر مفروش می‌شود

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: همزمان با لیالی قدر بیش از 400 هزار مترمربع از صحن‌ها، بست‌ها و دوربرگردان‌های ورودی حرم مطهر رضوی توسط بخش خدمات فرش آستان قدس رضوی مفروش می‌شود.
به گزارش پرتال اماکن متبرکه و امور زائرین ، سیدخلیل منبتی در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز با اشاره به استقبال گسترده زائران و مجاوران برای حضور در ویژه برنامه‌های شب‌های قدر حرم مطهر، از آمادگی کامل آستان قدس رضوی برای میزبانی از این زائران خبر داد و اظهار کرد: بارگاه مطهر امام علی بن موسی الرضا(ع) همه ساله میعادگاه بزرگ مؤمنان و موحدان در مراسم عارفانه شب‌های قدر است و وظیفه ماست تا فضایی آرام و منظم برای میهمانان امام الرئوف(ع) فراهم آوریم.
وی با بیان اینکه 400 خادم در بخش خدمات فرش حرم مطهر رضوی به طور شبانه‌روز فعالیت دارند، تصریح کرد: در شب‌های قدر تمامی فضاهای عبادی و زیارتی اماکن متبرکه، دوربرگردان‌های منتهی به حرم مطهر و همچنین در صورت اضطرار پارکینگ‌های حرم مطهر رضوی مفروش خواهد شد.
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی عنوان کرد: از مجاوران و زائران گرامی که در مراسم شب‌های قدر حضور دارند خواهشمندیم به تذکرات و راهنمایی‌های خادمان بارگاه علی بن موسی الرضا(ع) توجه داشته باشند تا در این شب‌های پرفیض زیارتی توأم با آرامش و آسایش را برای خود و دیگر زائران رقم بزنند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود