حدیث روز:
لا يَكُونُ الْمُؤْمِنُ مُؤْمِنًا حَتّى تَكُونَ فيهِ ثَلاثُ خِصال:1ـ سُنَّةٌ مِنْ رَبِّهِ. 2ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ نَبِيِّهِ. 3ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ وَلِيِّهِ. فَأَمَّا السُّنَّةُ مِنْ رَبِّهِ فَكِتْمانُ سِرِّهِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ نَبِيِّهِ فَمُداراةُ النّاسِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ وَلِيِّهِ فَالصَّبْرُ فِى الْبَأْساءِ وَ الضَّرّاءِ.مؤمن، مؤمن واقعى نيست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پيامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پيغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر كردن در زمان تنگدستى و پريشان حالى است.
۱۳۹۵-۰۲-۱۲

آینه کاری های حرم مطهر رضوی

سطح تمامی دیوارهای حرم از بالای ازاره تا بالای طاق و صفه ها، با کاشی های رنگارنگ معرق کاری شده و سقف حرم به طرز بسیار زیبایی مقرنس آینه شده که به آینه کاری سقف حرم به اصطلاح «قطار آینه» می گویند.
در ابتدای آینه کاری سقف، کتیبه تاریخی و ارزشمند آینه با عرض حدود 80 سانتی متر وجود دارد که سوره مبارکه « جمعه» را با خط ثلث حلبی به خط «علیرضا عباسی»، خطاط معروف عهد صفویه، به صورت گچبری در بردارد. در عهد قاجاریه و هنگام آینه کاری حرم، روی خطوط این کتیبه نیز آینه کاری شد. بانی آینه کاری حرم مطهر، مرحوم میزا صادق قائم مقام نوری می باشد که در دوره قاجاریه و تولیت عضدالملک به سال 1257 ه.ق تزئینات آینه کاری را در حرم مطهر انجام داده است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود