حدیث روز:
لا يَكُونُ الْمُؤْمِنُ مُؤْمِنًا حَتّى تَكُونَ فيهِ ثَلاثُ خِصال:1ـ سُنَّةٌ مِنْ رَبِّهِ. 2ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ نَبِيِّهِ. 3ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ وَلِيِّهِ. فَأَمَّا السُّنَّةُ مِنْ رَبِّهِ فَكِتْمانُ سِرِّهِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ نَبِيِّهِ فَمُداراةُ النّاسِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ وَلِيِّهِ فَالصَّبْرُ فِى الْبَأْساءِ وَ الضَّرّاءِ.مؤمن، مؤمن واقعى نيست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پيامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پيغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر كردن در زمان تنگدستى و پريشان حالى است.
۱۳۹۷-۱۲-۲۳
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی خبر داد:

پذیرایی از 20 میلیون زائر در مهمانسرای حضرت رضا(ع) طی 3 سال اخیر

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی از پذیرایی بیش از 20 میلیون زائر در مهمانسرای حضرت رضا(ع) طی 3 سال اخیر خبر داد.
به گزارش پرتال اماکن متبرکه وامور زائرین و به نقل از خبرنگار آستان نیوز، سید خلیل منبتی با اعلام این خبر اظهار کرد: میهمان شدن بر سر سفره با برکت حضرت رضا(ع) آرزو و خواست همه محبان اهل بیت عصمت و طهارت است که با نگاه ویژه آن امام رئوف نصیب و روزی همه مشتاقان و آرزومندان می‌شود.
وی بیان کرد: در این راستا با دستور تولیت آستان قدس رضوی و طی 3 سال اخیر زمینه برای تنعم بیشتر زائران از غذای متبرک حضرت رضا(ع) ایجاد شده به طوری‌که علاوه بر افزایش پخت و پذیرایی در مهمان‌سرای بست شیخ حر عاملی، مهمانسرای جدید در صحن غدیر نیز به بهره برداری رسیده است.
منبتی با بیان اینکه با راه‌اندازی مهمانسرای جدید در حرم مطهر رضوی پذیرایی روزانه به تعداد 10هزار پرس غذا افزایش یافته است، افزود: این در حالی است که با راه‌اندازي و افتتاح سامانه اینترنتي «نعیم رضوان» دایره وسیع‌تری از زائران از این خوان پربرکت متنعم می‌شوند.
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی بیان کرد: از سال گذشته و با همکاری آموزش و پرورش خراسان پذیرای بیش از یک میلیون و 600 هزار دانش‌آموز در قالب اردوهای زیارتی و صرف صبحانه در مهمان‌سرای حضرت رضا(ع) بودیم که این اقدام تاثیر زیادی در شخصیت سازی دانش‌آموزان و تجربه خاطره شیرین از حرم مطهر رضوی به جا می‌گذارد.
وی اضافه کرد: همچنین طی 3 سال اخیر بیش از یک میلیون و 30 هزار زائر غیرایرانی ميهمان سفره امام رضا(ع) شدند و از غذاي متبرك در مهمانسراي حضرت بهره‌مند شدند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود