حدیث روز:
لا يَكُونُ الْمُؤْمِنُ مُؤْمِنًا حَتّى تَكُونَ فيهِ ثَلاثُ خِصال:1ـ سُنَّةٌ مِنْ رَبِّهِ. 2ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ نَبِيِّهِ. 3ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ وَلِيِّهِ. فَأَمَّا السُّنَّةُ مِنْ رَبِّهِ فَكِتْمانُ سِرِّهِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ نَبِيِّهِ فَمُداراةُ النّاسِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ وَلِيِّهِ فَالصَّبْرُ فِى الْبَأْساءِ وَ الضَّرّاءِ.مؤمن، مؤمن واقعى نيست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پيامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پيغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر كردن در زمان تنگدستى و پريشان حالى است.
۱۳۹۷-۱۱-۱۸

اعزام 4 هزار زیارت اولی سمنانی به مشهد مقدس

سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان سمنان گفت: تاکنون به همت این دفتر 4 هزار زیارت اولی سمنانی به مشهد مقدس اعزام شدند.
به گزارش پرتال اماکن متبرکه وامور زائرین و به نقل از آستان نیوز، علیرضا خسروی سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان سمنان در اجتماع بزرگ خادمیاران رضوی گفت: پنج هزار خادم یار رضوی در استان سمنان ثبت نام کردند که از این تعداد مراحل گزینش دو هزار و ۵۰۰ نفر انجام شده و هم اکنون ۹۰۰ خادم یار در شیفت کشیک حرم رضوی هستند.
خسروی افزود: برای افراد گزینش شده بالغ بر ۱۰۰ عنوان خدمت تعریف شده است که هر شخص بنابر توانایی‌های خود در آن زمینه‌ها خدمت می‌کند.
وی اعزام چهار هزار زیارت اولی به مشهد مقدس، برگزاری ادو‌های جهادی، احیای سنت عقیقه و افزایش وقف را هم از برنامه‌های دفتر آستان قدس رضوی در استان سمنان برشمرد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود