حدیث روز:
لا يَكُونُ الْمُؤْمِنُ مُؤْمِنًا حَتّى تَكُونَ فيهِ ثَلاثُ خِصال:1ـ سُنَّةٌ مِنْ رَبِّهِ. 2ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ نَبِيِّهِ. 3ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ وَلِيِّهِ. فَأَمَّا السُّنَّةُ مِنْ رَبِّهِ فَكِتْمانُ سِرِّهِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ نَبِيِّهِ فَمُداراةُ النّاسِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ وَلِيِّهِ فَالصَّبْرُ فِى الْبَأْساءِ وَ الضَّرّاءِ.مؤمن، مؤمن واقعى نيست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پيامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پيغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر كردن در زمان تنگدستى و پريشان حالى است.
۱۳۹۷-۱۰-۱۳
با هدف تکریم، احترام و عرض خداقوت به مرزبانان ناجا صورت گرفت

حضور خدام بارگاه امام رضا(ع) در هنگ مرزی تایباد

جمعی از خادمان حضرت رضا(ع) با هدف تکریم، احترام و عرض خداقوت به مرزبانان ناجا، در محل یگان‌ و پاسگاه‌های هنگ مرزی شهرستان تایباد حضور یافتند و با مرزبانان جان برکف وطن دیدار کردند.
به گزارش پرتال اماکن متبرکه وامور زائرین وبه نقل از خبرنگار آستان نیوز، تعدادی از دربانان کشیک پنجم حرم مطهر رضوی طی مراسمی صبح پنجشنبه 13 دی ماه با حضور در کنار سربازان یگان تکاوری 122، پاسگاه‌های مرزی دو آب، هریرود، پیش رباط و برج دیدبانی هنگ مرزی تایباد، از تلاش و زحمات سربازان غیور و جان بر کف این هنگ مرزی که تأمین امنیت مرزهای استان خراسان رضوی را بر عهده دارند تقدیر و تشکر کردند.
این مراسم با حضور خادمان حضرت رضا(ع) و قرائت آیات کلام‌الله مجید توسط یکی از سربازان یگان تکاوری 122 هنگ مرزی تایباد و این یگان آغاز شد و سپس یکی از خادمان دربان حرم مطهر رضوی با نوایی دلنشین صلوات خاصه حضرت رضا(ع) را در جمع سربازان مرزبان قرائت کرد.
سربازان مرزبان در ادامه اشعاری را برای عرض ادب و ارادت خدمت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) به صورت جمع خوانی سرودند و سپس سید حسین مدنی؛ ذاکر و مداح اهلبیت(ع) در جمع سربازان این هنگ مرزی در وصف کرامات و عنایات حضرت رضا(ع) اشعاری را قرائت کرد.
ورود پرچم متبرک گنبد حرم مطهر رضوی توسط خادمان حضرت رضا(ع) به جمع سربازان مرزبانی هنگ مرزی تایباد فضای این مراسم را سرشار از عطر رضوی کرد و سربازان یک به یک با تبرک جُستن از این پرچم متبرک و مبارک، تمام وجود‌شان مملو از معنویت می‌شد.
دیدار با خانواده‌های شهدای مرزبانی ناجا و برگزاری مراسم دعای کمیل پنجشنبه شب با حضور خادمان حضرت رضا(ع) در یکی از پاسگاه‌های مرزی زیر مجموعه هنگ مرزی تایباد از دیگر برنامه‌های خدام در این سفر بود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود