حدیث روز:
لا يَكُونُ الْمُؤْمِنُ مُؤْمِنًا حَتّى تَكُونَ فيهِ ثَلاثُ خِصال:1ـ سُنَّةٌ مِنْ رَبِّهِ. 2ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ نَبِيِّهِ. 3ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ وَلِيِّهِ. فَأَمَّا السُّنَّةُ مِنْ رَبِّهِ فَكِتْمانُ سِرِّهِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ نَبِيِّهِ فَمُداراةُ النّاسِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ وَلِيِّهِ فَالصَّبْرُ فِى الْبَأْساءِ وَ الضَّرّاءِ.مؤمن، مؤمن واقعى نيست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پيامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پيغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر كردن در زمان تنگدستى و پريشان حالى است.
۱۳۹۶-۱۲-۱۹
در سالروز میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س)؛

همایش خدمتی خادمان شمیم رضوان در حرم رضوی برگزار شد

در سالروز میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) همایش تقدیر از خادمان بخش شمیم رضوان حرم مطهر رضوی برگزار شد.
به گزارش پرتال اماکن متبرکه و به نقل از آستان نیوز، این همایش جمعه 18 اسفندماه با حضور400 نیروی خدمتگزار بخش شمیمی رضوان و گل‌آرایی حرم رضوی و خانواده هایشان، مدیر و مسئولان بخش امور رفاه زائران آستان قدس رضوی در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد.
خادمان خدمت‌گزار در بخش شمیم رضوان و گل‌آرایی حرم مطهر امام علی بن موسی الرضا(ع) در این مراسم بعد از تلاوت کلام الله وحی و قرائت صلوات خاصه حضرت رضا(ع) از بیانان سخنرانی کارشناس دینی حجت الاسلام والمسلمین اسلامی‌فر بهره‌مند شدند.
حجت الاسلام اسلامی‌فر در این مراسم عنوان کرد: خدمت در آستان کبریایی حضرت رضا(ع) به ویژه گل آرایی و تزئیین این مکان نورانی و معنوی توفیق بزرگی است که خداوند نصیب و روزی‌تان کرده است، قدر این نعمت و لحظه‌ها را بدانید.
 وی با بیان اینکه خداوند زینت‌های زیادی را در دنیا برای بندگانش قرار داده است، ابراز کرد: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید ما زینت‌های دنیا را برای بندگان صالح و مؤمن خود قرار دادیم.
حجت الاسلام اسلامی‌فر با اشاره به اینکه طبیعت، آسمان، ستارگان و ... نمونه‌هایی از زینت‌های الهی در دنیا است، گفت: فرزندان بهترین و زیباترین زینت‌ها دنیاست، خداوند تبارک و تعالی می‌فرماید «مال و فرزندان زینت زندگی دنیایند و کارهای ماندگار شایسته، نزد پروردگارت پاداشی بهتر دارند و امید داشتن به آنها نیکوتر است»
وی ابراز کرد: شما خادمان در بهترین جای حرم مطهر رضوی فعالیت می‌کنید و با گل و گیاه و طراوت و شادابی سر و کار دارید. گل‌آرایی حرم رضوی تأثیرات زیادی در روح زائران دارد و حلاوت و شیرینی زیارت را برای آنها چند برابر می‌کند. شکر این نعمت و توفیق الهی را با خدمت بهتر و شایسته‌تر به زائران امام مهربانی‌ها بجای آورید.
در این مراسم امیر عارف، مداح و ذاکر اهل بیت(ع) در وصف مقام و منزلت حضرت زهرا(س) مدیحه سرایی کرد. همچنین در ادامه کلیپی از فعالیت و خدمت گذاری خادمان بخش شمیم رضوان حرم مطهر رضوی پخش شد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود