حدیث روز:
لا يَكُونُ الْمُؤْمِنُ مُؤْمِنًا حَتّى تَكُونَ فيهِ ثَلاثُ خِصال:1ـ سُنَّةٌ مِنْ رَبِّهِ. 2ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ نَبِيِّهِ. 3ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ وَلِيِّهِ. فَأَمَّا السُّنَّةُ مِنْ رَبِّهِ فَكِتْمانُ سِرِّهِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ نَبِيِّهِ فَمُداراةُ النّاسِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ وَلِيِّهِ فَالصَّبْرُ فِى الْبَأْساءِ وَ الضَّرّاءِ.مؤمن، مؤمن واقعى نيست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پيامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پيغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر كردن در زمان تنگدستى و پريشان حالى است.
۱۳۹۵-۰۳-۱۱

عطرافشانی «بهشت»

وقتی رایحه روحبخش عطر گل‌های محمدی در فضای دلاویز حرم با نوای ملکوتی موذن و نسیم بهاری درهم می‌آمیزد، آن گاه است که قطعه‌ای از بهشت بودن بارگاه حضرت شمس الشموس(ع) را در عمق جانت و با گوشت و پوستت حس می‌کنی.
 هنگامی که عزم زیارت می‌کنی، هنوز چند قدمی تا روضه منوره فاصله داری که عطر گل‌ها به استقبالت می‌آیند و روحت را از نشاط لبریز می‌کنند. روح معنوی این حرم با عطر گل‌ها، عود و کندر عجین شده و حتی هنر کاشی‌ کاری‌اش نیز از نقش و نگار گل‌ها مزین است.
 غیرممکن است بر خوانِ سلطان سریر ارتضا، میهمان شده‌باشی و مشامت بی‌نصیب بماند. لبت را به ذکر معطر کن! عمیق‌تر نفس بکش! مشامت را از هوای نفس، خالی کن و بگذار گوشه‌گوشه دل و جانت از رایحه‌ها و عطرهای بهشتی پُر شود.
معطر کردن فضای حرم با رایحه‌های جان‌بخش و روح‌فزا مربوط به سال‌های اخیر نیست و بکار بردن عطر، گلاب، مشک، عنبر، عود، اسپند و کندر برای معطرکردن، در حوزه اماکن متبرکه رضوی از دیرباز متداول بوده‌است. در عطرافشانی حرم مطهر، ابتدا از گلاب و عود استفاده می‌شد. با گسترش فضاهای سرپوشیده حرم، برای پرهیز از دود حاصل از سوخت عود و عنبر، عنبرسوزی در رواق‌های حرم مطهر ممنوع و به فضای صحن‌‌ها محدود شد. همچنین، به منظور افزایش بازدهی عطرافشانی در رواق‌ها، تعطیر این اماکن با استفاده از معتبرترین عصاره‌های عطر، از طریق سیستم هواساز صورت می‌پذیرد. با توجّه به محدودیت ساماندهی واقع در رواق‌ها و فقدان سامانه عطرافشانی در برخی مکان‌ها، از دستگاه‌های گلاب‌افشان برای تطهیر فضا استفاده می‌شود. میزان مصرف گلاب هر یک از این دستگاه‌ها که با برق کار می‌کند، حدود هشت لیتر در شبانه‌روز است. همچنین در ایام خاص به منظور عطرافشانی صحن‌ها، راهروها، ورودی‌ها و بست‌ها، با پمپ پشتی، عطرافشانی فضاهای انجام می‌پذیرد.
بخش بهداشت حرم مطهر رضوی به منظور رایحه افشانی مناسب اقدام به تهیه اسانس‌هایی با کیفیت بالای جهانی و انتشار آن‌ها به وسیله حدود 175 دستگاه دیجیتال و حدود 30 دستگاه پرتابل در پشت بام رواق‌ها، تاسیسات، کفشداری‌ها و سرویس‌های بهداشتی کرده است تا زائران گرامی در هر نقطه از اماکن متبرکه رایحه ای خوشبو را استشمام کنند.
از دیگر روش های سنتی خوشبوسازی محیط که هنوز در اماکن متبرکه از آن استفاده می شود عود و کندرسوزی است که این کار به صورت 24 ساعته در ورودی رواق‌ها انجام می شود.
جالب است بدانید سالانه 4 هزار لیتر اسانس و حدود 3 ‌هزارکیلو اسپند، کندر و زغال و 100 عدد عود سوز برای معطرسازی حرم مطهر مصرف می شود.
 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود