حدیث روز:
لا يَكُونُ الْمُؤْمِنُ مُؤْمِنًا حَتّى تَكُونَ فيهِ ثَلاثُ خِصال:1ـ سُنَّةٌ مِنْ رَبِّهِ. 2ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ نَبِيِّهِ. 3ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ وَلِيِّهِ. فَأَمَّا السُّنَّةُ مِنْ رَبِّهِ فَكِتْمانُ سِرِّهِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ نَبِيِّهِ فَمُداراةُ النّاسِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ وَلِيِّهِ فَالصَّبْرُ فِى الْبَأْساءِ وَ الضَّرّاءِ.مؤمن، مؤمن واقعى نيست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پيامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پيغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر كردن در زمان تنگدستى و پريشان حالى است.
۱۳۹۷-۱۱-۱۵

آمادگي کامل اماكن متبركه رضوی برای مواجهه با برف و باران

رئيس اداره خدمات عمومی آستان قدس رضوی گفت: كليه بخش‌هاي اماكن متبركه رضوی آمادگي لازم را در جهت مواجه با بارندگي‌های احتمالی دارند.
به گزارش پرتال اماکن متبرکه و امور زائرین و به نقل از خبرنگار آستان نیوز؛ محمدرضا سبزعلی با اشاره به استقرار  25 هزار متر مربع كفپوش در صحن‌ها و دوربرگردان‌های حرم مطهر رضوی تصريح كرد: همه ساله اين كفپوش‎ها با آغاز فصل سرد از انبارها خارج و در صحن‎ها به صورت آماده نگه‎داري مي‏شوند تا در صورت لزوم سريعا مورد استفاده قرارگيرند و در پايان فصل سرما و در نيمه دوم فروردين‌ماه در صورت مساعدت هوا و با درنظرگرفتن پيش بيني هواشناسي مجدد به انبارها بازگردانده خواهد شد.
وی در ادامه گفت: اداره رفاه زائران حرم مطهر رضوي و ديگر بخش‌هاي اماكن متبركه در آغاز فصل سرما برنامه‎ريزي‌هاي لازم را در جهت هماهنگي در مواجه با بارندگي‌هاي احتمالي برف و باران انجام داده‌اند.
سبزعلی تصريح كرد: همه روزه سازمان هواشناسي استان خراسان رضوي به صورت اختصاصي گزارش سه روزه وضعيت جوي هواي مشهد و بويژه حوزه اماكن متبركه را در اختيار اين اداره قرار مي‎دهد و پس از بررسي و تصميم‎گيري اقدامات لازم به نيروهاي خدماتي ابلاغ مي‎شود.
رئیس اداره خدمات عمومی حرم مطهر رضوی تأكيد كرد: با پيش بيني بارندگي از سوي سازمان هواشناسي و اعلام ميزان آن، نسبت به برگزاري نمازهاي يوميه و مفروش کردن حرم مطهر اقدام مي‎شود و همچنين در صورت پيش‎بيني بارش برف، كليه برف‎روب‎ها به حال آماده‎باش درخواهند آمد و جهت امنیت تردد زائران مسير رفت و آمد اين عزيزان با كفپوش پوشيده خواهد شد.
وي با اشاره به همكاري درون سازماني بخش‎هاي مختلف معاونت اماكن متبركه و امور زائران آستان قدس رضوي در خدمت‌رساني هرچه بهتر به زائران حرم مطهررضوي گفت: همكاران ما در سازمان عمران حريم حرم در ابتداي فصل سرما كليه خروجي‎هاي آب را مورد بازبيني قرار مي‎دهند كه در صورت بروز هرگونه گرفتگي و يا هر نقص ديگري قبل از شروع بارندگي‎ها نسبت به رفع نقص آن اقدام نمايند. همچنين در زمان بارش برف، اداره خدمات عمومي حرم مطهررضوي با همكاري و استفاده از ميني لودرها و برف روب‏‎هاي اداره خدمات امور فني اماكن متبركه جهت رفاه حال زائران حرم امن رضوي اقدام به جمع آوري برف از صحن هاي حرم مطهر رضوي مي كنند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود