حدیث روز:
لا يَكُونُ الْمُؤْمِنُ مُؤْمِنًا حَتّى تَكُونَ فيهِ ثَلاثُ خِصال:1ـ سُنَّةٌ مِنْ رَبِّهِ. 2ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ نَبِيِّهِ. 3ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ وَلِيِّهِ. فَأَمَّا السُّنَّةُ مِنْ رَبِّهِ فَكِتْمانُ سِرِّهِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ نَبِيِّهِ فَمُداراةُ النّاسِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ وَلِيِّهِ فَالصَّبْرُ فِى الْبَأْساءِ وَ الضَّرّاءِ.مؤمن، مؤمن واقعى نيست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پيامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پيغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر كردن در زمان تنگدستى و پريشان حالى است.
۱۳۹۷-۱۰-۲۲
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی خبر داد

تشرف 95 سالمند مشهدی در قالب طرح «یا معین الضعفاء» به حرم رضوی

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی از تشرف 95 زائر معلول، سالمند و ناتوان مشهدی در قالب طرح «یا معین الضعفاء» به بارگاه منور رضوی خبر داد.
به گزارش پرتال اماکن متبرکه و امور زائرین و به نقل از خبرنگار آستان نیوز، سید خلیل منبتی با بیان اینکه طرح «یا معین الضعفاء» ویژه تشرف سالمندان و اقشار آسیب پذیر جامعه مانند بیماران سرطانی، هموفیلی و غیره است، خاطرنشان کرد: صبح امروز یکشنبه در قالب این طرح 95 نفر از مجاوران سالمند بارگاه منور رضوی به حرم امام رضا(ع) مشرف شدند و علاوه بر بهره‌مندی از برنامه‌های فرهنگی و مذهبی این آستان کبریایی، میهمان خوان با برکت میهمانسرای حضرت رضا(ع) شدند.
وی افزود: این زائران پس از زیارت و اقامه فریضه نماز ظهر با کمک خدمتیاران ابتدا به پنجره فولاد صحن انقلاب و سپس به میهمانسرا منتقل و در خاتمه به محل سکونت خود بازگرداننده شدند.
منبتی ابراز کرد: در مدت 29 سالی که از اجرای این طرح در آستان قدس رضوی می‌گذرد، هزاران نفر از عاشقان و دلسوختگان به زیارت حضرت رضا(ع) مشرف و بر خوان پر برکت این امام رئوف میهمان شده‌اند.
وی گفت: در 3 سال اخیر افزون بر 107 هزار سالمند با همکاری معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی به حرم مطهر مشرف شده‌اند و هم اکنون نیز هر هفته روزهای یکشنبه و چهارشنبه به 95 نفر از مجاوران و در سایر روزها به زائران شهرستانی برای تشرف به حرم رضوی یاری داده می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود