حدیث روز:
لا يَكُونُ الْمُؤْمِنُ مُؤْمِنًا حَتّى تَكُونَ فيهِ ثَلاثُ خِصال:1ـ سُنَّةٌ مِنْ رَبِّهِ. 2ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ نَبِيِّهِ. 3ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ وَلِيِّهِ. فَأَمَّا السُّنَّةُ مِنْ رَبِّهِ فَكِتْمانُ سِرِّهِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ نَبِيِّهِ فَمُداراةُ النّاسِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ وَلِيِّهِ فَالصَّبْرُ فِى الْبَأْساءِ وَ الضَّرّاءِ.مؤمن، مؤمن واقعى نيست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پيامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پيغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر كردن در زمان تنگدستى و پريشان حالى است.
۱۳۹۷-۱۰-۲۲

آیین تقدیر از مشارکت‌کنندگانِ برنامه‌هاي دهه آخر صفر برگزار شد

آیین تکریم و تجلیل از دست‌اندرکاران برنامه های ایام سوگواری حضرت ابالحسن علی ابن موسی الرضا(ع) دردهه آخر صفر صبح امروز در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های استان قدس رضوی برگزار شد.
به گزارش پرتال اماکن متبرکه وامور زائرین وبه نقل از خبرنگار آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد در این مراسم گفت: آنچه در دهه آخر ماه صفر رقم خورد یکی از رویدادهایی بود که بیانگر معرفت، هویت، ارادت و ظرفیتی است که در قلوب همه دلبستگان اهل بیت عصمت و طهارت(س) به ویژه حضرت امام رضا(ع) وجود دارد.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی به تشریح برخی از برنامه‌های ستاد مناسبت‌های ویژه در گستره ملی، استانی و شهر مشهد به ویژه حرم مطهر در دهه پایانی ماه صفر پرداخت و بیان کرد: مهمترین اتفاق انتخاب شعار این برنامه‌ها بود که باید شعاری برگرفته از معارف و آموزه‌های ائمه‌ی اطهار(ع) که برای ما به عنوان درس و الگو به جای مانده است می‌بود. شعار این ویژه برنامه ها «در کنار هم و در مقابل دشمن» انتخاب شد که فقط یک نماد نظامی نیست بلکه نماد اجتماعی است و این ظرفیت بزرگی است که می‌توانیم آن را در عرصه های مختلف گسترش دهیم.
وی افزود: مشارکت و هم افزایی حداقل 18 گروه از دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در کنار معاونت ها، سازمان ها و مدیریت های مجموعه آستان قدس رضوی و همچنین مشارکت خادمان و خادمیاران که سرمایه جدید اجتماعی خدمت هستند، از جمله مزیت های این برنامه‌ گسترده بود.
گنابادی‌نژاد تصریح کرد: با تاکیدات تولیت آستان قدس رضوی در دهه آخر ماه صفر خدمت رسانی و ساماندهی به زائران از کشورهای همجوار مخصوصا زائران پاکستانی که به واسطه شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین به زیارت امام رضا(ع) نیز مشرف شدند، به خوبی به انجام رسید.
وی گفت: از رویدادهای خوبی که به برکت انقلاب اسلامی چندین سال است در جوار مرقد منور علی بن موسی الرضا(ع) اتفاق افتاده است، بحث کاروان پیاده هموطنان اهل سنت است که امسال صدها نفر از این عزیزان به زیارت امام رئوف در مشهد مقدس مشرف شدند.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی افزود: برای دومین سال پیاپی قرارگاه فرهنگی زائرین پیاده حضرت رضا(ع) ایجاد شد و مجموعه نهادهای فرهنگی استان در این مسیر همکاری و همراهی خوبی داشتند، در این برنامه نزدیک به 2 هزار مُبلغ خواهر و برادر به صورت داوطلبانه از مبداء، پشتیبانی و همراهی فرهنگی زائران را عهده دار بودند.
وی در پایان ادامه داد: یکی از برنامه‌های امسال که با گستره‌‌ای متفاوت و با تاکید تولیت آستان قدس رضوی در راستای توسعه‌‍ خدمت خادمو مخدوم برگزار شد، ساماندهی خادمیاران به ویژه در ایام روزهای پایانی ماه صفر در شهر مشهد بود که پس از فراخوان، بیش از 44 هزار نفر از اقشار مردم مشهد برای این برنامه اعلام آمادگی کردند تا در دهه آخر ماه صفر به زائران خدمت کنند. این اشتیاق گسترده مردمی تابلوی بسیار زیبایی را در کنار زائرین به تصویر کشید و صحنه های بسیار خوبی از ارادت، میزبانی، اکرام، ادب و احترام را به نمایش گذاشت.
در پایان این مراسم از تعدادی از خدمتگزاران به زائران حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در روزهای پایانی ماه صفر تقدیر شد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود