حدیث روز:
لا يَكُونُ الْمُؤْمِنُ مُؤْمِنًا حَتّى تَكُونَ فيهِ ثَلاثُ خِصال:1ـ سُنَّةٌ مِنْ رَبِّهِ. 2ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ نَبِيِّهِ. 3ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ وَلِيِّهِ. فَأَمَّا السُّنَّةُ مِنْ رَبِّهِ فَكِتْمانُ سِرِّهِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ نَبِيِّهِ فَمُداراةُ النّاسِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ وَلِيِّهِ فَالصَّبْرُ فِى الْبَأْساءِ وَ الضَّرّاءِ.مؤمن، مؤمن واقعى نيست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پيامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پيغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر كردن در زمان تنگدستى و پريشان حالى است.
۱۳۹۸-۰۲-۱۷
سید خلیل منبتی خبر داد:

توزیع 15000 پرس غذای گرم توسط آستان قدس رضوی در مناطق سیل‌زده

معاونت اماکن متبرکه و امور زائرین آستان قدس رضوی گفت: این معاونت بیش از 15 هزار پرس غذای گرم در مناطق سیل‌زده کشور توزیع کرده است.
به گزارش پرتال اماکن متبرکه و امور زائرین و به نقل از خبرنگار آستان نیوز، سید خلیل منبتی اظهار کرد: معاونت اماکن متبرکه از همان روزهای ابتدایی وقوع سیل در برخی استان‌ها کشور، وارد میدان شد و بنا به دستور تولیت آستان قدس رضوی اقلام مورد نیاز اعم از امکانات بهداشتی، نیروی انسانی و امکانات پخت و پز را برای خدمت‌رسانی به هموطنان حادثه دیده اعزام کرد.
وی در خصوص جزئیات اقدامات انجام شده برای بازسازی مناطق سیل‌زده توسط حوزه‌های مختلف این معاونت گفت: یکی از شاخص‌ترین اقدامات حذف سفره‌های اکرام رضوی صحن هدایت با دستور تولیت آستان قدس رضوی است که هزینه‌های این سفره‌ها در راستای خدمت‌رسانی به هموطنان سیل‌زده اختصاص یافت.
منبتی افزود: ارسال آشپزخانه سیار و استقرار آن در منطقه شمالی کشور و توزیع غذای گرم نیز از جمله اقداماتی است که با حمایت مدیریت امور خدمه انجام گرفت و بیش از 12 تن برنج، یک کامیون پوشاک، یک کامیون اقلام شوینده و بهداشتی، 500 تخته پتو و 1500 قوطی شیر خشک جهت ارسال توسط مدیریت انتظامات تهیه و به مناطق سیل‌زده ارسال شد.

اعزام خادمیاران فنی به مناطق سیل‌زده
منبتی تصریح کرد: حسب فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص کمک‌های مردمی و ورود دستگاه‌های عمومی به عرصه‌ امداد و جبران خسارت‌ها و همچنین حسب دستور تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر امدادرسانی به این مناطق، مدیریت امور روشنایی و خدمات فنی نیز با سازماندهی نیروهای تخصصی فنی و ارسال کمک‌های نقدی و غیر نقدی تلاش داشتند تا گامی در جهت کاهش آلام و تسکین هموطنان عزیز این مناطق بردارند.
معاون اماکن متبرکه و امور زائرین آستان قدس رضوی ادامه داد: این مدیریت با اعزام گروهی از خادمیاران افتخاري ضمن برنامه‌ريزي و بسیج امكانات و سازماندهی منابع انساني با اعزام 40 نفر از نیروهای فني در قالب تعمیركاران لوازم برقي و گازسوز، جوشكار، نجار، راننده ماشین آلات سبك و سنگین و ... نسبت به بهسازی مساجد، مدارس، مراكز بهداشتی و منازل شهرستان آق قلا اقدام کردند.
منبتی با بیان اینکه کارکنان و خادمیاران افتخاری این مدیریت بیش از یک میلیارد ریال کمک‌ نقدی و غیرنقدی جمع‌آوری و به مناطق سیل زده اهدا کردند، گفت: تعمیر، سرویس و راه اندازی 500 دستگاه وسایل برقی و گازسوز، جمع‌آوری 1400 دست لباس گرم، پوشاک، کفش، چکمه و غیره، لایروبی و نظافت 80 منزل مسکونی، شستشوی فرش‌ها و دیواره‌ها، انجام خدمات تأسیساتی، رفع اتصالات سیم کشی منازل، تعمیر خودروهای سیل‌زدگان و راه‌اندازی خودروهای امدادرسان بخشی از خدماتی بود که توسط گروهی از خادمیاران «رأفت هشتم» انجام گرفت.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود