حدیث روز:
لا يَكُونُ الْمُؤْمِنُ مُؤْمِنًا حَتّى تَكُونَ فيهِ ثَلاثُ خِصال:1ـ سُنَّةٌ مِنْ رَبِّهِ. 2ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ نَبِيِّهِ. 3ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ وَلِيِّهِ. فَأَمَّا السُّنَّةُ مِنْ رَبِّهِ فَكِتْمانُ سِرِّهِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ نَبِيِّهِ فَمُداراةُ النّاسِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ وَلِيِّهِ فَالصَّبْرُ فِى الْبَأْساءِ وَ الضَّرّاءِ.مؤمن، مؤمن واقعى نيست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پيامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پيغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر كردن در زمان تنگدستى و پريشان حالى است.
۱۳۹۵-۰۳-۲۳
مدیر عامل سازمان عمران و توسعه حریم حرم حضرت رضا(ع) خبر داد؛

6500 مترمربع فضای مسجد گوهرشاد استحکام بنا شد

مدیر عامل سازمان عمران و توسعه حریم حرم حضرت رضا(ع) از استحکام بنا 6 هزار و 500 مترمربع از فضای مسجد گوهرشاد خبر داد.


مهندس جمشید میرشاهی در گفت‌وگو  با خبرنگار آستان نیوز، با بیان اینکه مسجد جامع گوهرشاد حدود 600 سال قدمت دارد و احداث آن به عهد تیموریان باز می‌گردد، اظهار کرد: در سال 1391 با توجه به مشاهده آسیب‌های رو به افزایش در دیوارهای مسجد و با انجام بررسی‌های تخصصی توسط کارگروه‌های کارشناسی، مشخص شد که به سبب بعضی اقدامات متاخر و همچنین بالا آمدن سطح آب‌های زیر زمینی و کاهش باربری خاک زیر سازه، استقامت بنای مسجد جامع گوهرشاد به شدت کاهش یافته و نیازمند استحکام بنا است.
وی با بیان اینکه عملیات تحکیم بنا، از بهمن ماه سال 91 و از ضلع جنوب غربی حیاط مسجد و ایوان مقصوره آغاز شد، به روند اجرای این پروژه عظیم اشاره و تصریح کرد: در شهریور ماه 94 پس از بازدید تولیت فقید آستان قدس رضوی و دستور موکد ایشان مبنی بر تسریع در انجام عملیات، سرعت انجام کار به شکل قابل توجهی افزایش یافت. به گونه‌ای که درصد پیشرفت پروژه از 25 درصد در ابتدای سال 94 به 70 درصد در پایان این سال رسید و پس از گذشت 2 سال از آغاز این پروژه، با بسته شدن کامل بست شیخ بهایی و مسجد جامع گوهرشاد، عملیات بهسازی و کفسازی به بهترین شکل انجام گرفت.
مدیرعامل سازمان عمران و توسعه حریم حرم حضرت رضا(ع) با اشاره به تاکیدات حجت الاسلام و المسلمین رئیسی؛ تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر بازگشایی مسجد در ماه مبارک رمضان، خاطرنشان کرد: در بازدیدی که ایشان از روند اجرای پروژه داشتند، تاکید کردند که تمام توان مهندسی آستان قدس رضوی به کار گرفته شود و این مسجد تاریخی و معنوی برای ماه مبارک رمضان، به روی زائران بارگاه منور حضرت علی بن موسی الرضا(ع) بازگشایی شود.
وی گفت: در نهایت با لطف الهی و عنایت حضرت رضا(ع) و تلاش شبانه روزی خدمتگزاران حضرت(ع) در سازمان عمران و توسعه حریم حرم رضوی، این مسجد در شب اول ماه مبارک رمضان به روی میهمانان روزه دار حرم امام رئوف علیه السلام بازگشایی شد.
مهندس میرشاهی با برشمردن بخشی از فعالیت‌های انجام گرفته در این پروژه، ابراز کرد: در مجموع 6 هزار و 500 متر مربع از فضای مسجد جامع گوهرشاد استحکام بنا شد که در طی آن 900 تن تیرریزی، 4 هزار و 400 متر مربع بتن ریزی، 510 تن آرماتور بندی و 6 هزار و 300 متر مربع قالب بندی انجام شد.
مدیرعامل سازمان عمران و توسعه حریم حرم حضرت رضا(ع) میزان خاکبرداری این پروژه را بیش از 10 هزار متر مکعب معرفی و اضافه کرد: همچنین در طی این پروژه 3 هزار و 500 متر مربع سنگ کف نوسازی، 7 هزار و 500 متر مربع دیوار و سقف نقاشی و 20 عدد درب نصب و رنگ آمیزی شده است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود