حدیث روز:
لا يَكُونُ الْمُؤْمِنُ مُؤْمِنًا حَتّى تَكُونَ فيهِ ثَلاثُ خِصال:1ـ سُنَّةٌ مِنْ رَبِّهِ. 2ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ نَبِيِّهِ. 3ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ وَلِيِّهِ. فَأَمَّا السُّنَّةُ مِنْ رَبِّهِ فَكِتْمانُ سِرِّهِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ نَبِيِّهِ فَمُداراةُ النّاسِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ وَلِيِّهِ فَالصَّبْرُ فِى الْبَأْساءِ وَ الضَّرّاءِ.مؤمن، مؤمن واقعى نيست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پيامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پيغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر كردن در زمان تنگدستى و پريشان حالى است.
۱۳۹۶-۱۲-۱۹

نوای سُرور نقاره‌های رضوی در شب میلاد انسیه حورا

همزمان با شب بیستم جمادی الثانی و سالگرد میلاد باسعادت یاس نبوی حضرت فاطمه زهرا(س) نغمه شادمانی نقاره‌ها در حرم امام رضا(ع) طنین انداز شد.
به گزارش پرتال اماکن متبرکه وامور زائرین وبه نقل از آستان نیوز، همزمان با شب میلاد دخت نبی مکرم اسلام، حوراء الانسیه، صدیقه اطهر، حضرت فاطمه زهرا(س)، نوای نقاره‎های حرم مطهر رضوی طنین انداز شد.
نقاره زنان بعد از اقامه نماز مغرب و عشا در نقاره‎خانه حرم مطهر امام رضا(ع)، رو به سوی گنبد طلایی حرم، نوای میلاد مادر را نواختند و صدای شور و شادی ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت(ع) را در شهر طنین انداز کردند.
طنین نوای شورانگیز نقاره خانه حضرت باعث شد تا زائران و مجاوران معطوف به گنبدطلایی حضرت رضا(ع) شوند.
حرم مطهر رضوی در شب میلاد دخت نبی اسلام(س) چراغانی و آذین بندی شده است و خادمان این بارگاه منور با عود و سپند از جمعیت گسترده زائران که برای عرض تبریک و شادباش به این حرم نورانی مشرف می‎شوند استقبال می‎کنند.
هم‎زمان با این شب فرخنده از سوی آستان قدس رضوی برنامه‎های متعددی فرهنگی و مذهبی تدارک دیده شده است که در طول شبانه روز برگزار می‎شود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود