حدیث روز:
لا يَكُونُ الْمُؤْمِنُ مُؤْمِنًا حَتّى تَكُونَ فيهِ ثَلاثُ خِصال:1ـ سُنَّةٌ مِنْ رَبِّهِ. 2ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ نَبِيِّهِ. 3ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ وَلِيِّهِ. فَأَمَّا السُّنَّةُ مِنْ رَبِّهِ فَكِتْمانُ سِرِّهِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ نَبِيِّهِ فَمُداراةُ النّاسِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ وَلِيِّهِ فَالصَّبْرُ فِى الْبَأْساءِ وَ الضَّرّاءِ.مؤمن، مؤمن واقعى نيست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پيامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پيغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر كردن در زمان تنگدستى و پريشان حالى است.
۱۳۹۵-۰۱-۱۸

هر خدمتگزاری باید قداست لباسش را از روز اول تا آخر خدمت حفظ کند

اینبار پای صحبت یکی از فراشان پیشکسوت حرم مطهر رضوی نشستیم. مردی که پدرش سال ها پیش مسئول سقاخانه اسماعیل طلا بوده است . حسین سقا رضوی متولد سال 1321 است که در مشهد متولد شده است. وی از سال 1364 توفیق خدمت در حرم مطهر رضوی را پیدا کرد.
1- اولین روزی که لباس خادمی به تن کردید را به یاد دارید؟ چه احساسی داشتید؟
احساس بسیار خوبی بود. هر خدمتگزاری باید قداست لباسش را از روز اول تا آخر خدمت حفظ کند.
2- به عنوان یک خدمتگزار فکر می کنید امام رضا علیه السلام از زائرانشان چه انتظاراتی دارند؟
حضور برخی زائران با ظاهر نامناسب برای امام رضا علیه السلام ناراحت کننده خواهد بود. امام رضا علیه السلام پاکی و سلامت روح را از زائران انتظار دارند.
3- به عنوان یک پیشکسوت چه توصیه ی خدمتی برای خدمتگزاران جوان دارید؟
همه ی سلایق و خواسته های خدمتگزاران باید در جهت و همسو با فرمایشات امام رضا علیه السلام باشد. خدمتگزار باید از لحظه ورود به حرم مطهر تمام افکار شخصی را کنار بگذارد و خالصانه خدمت کند.
4- خدمتگزاری در حرم امام رضا علیه السلام چه تاثیری در زندگی شما گذاشته است؟
حضور ایشان به زندگی ما قداست می دهد. در تمام مقاطع زندگی ایشان را احساس کردم و هر چیزی که خواستم خداوند به واسطه امام رضا علیه السلامک به من دادند.
5- چه زمان‌هایی از حرم مطهر را خیلی دوست دارید؟ سحر، زمان طلوع و یا غروب آفتاب؟ و در چه قسمتی از حرم احساس آرامش بیشتری دارید؟
آخر شب ها در حرم مطهر را خیلی دوست دارم و قسمت بالا سر حضرت آرامش زیادی دارم.
6- اگر بخواهید یک جمله به امام رضا علیه السلام بگویید چه حرفی می زنید؟
از ایشان می خواهم تا آخرین نفس در خدمت ایشان باشم.
7- حرف آخرتان را می شنویم:
تمام شرف و عزت و هر آنچه که در زندگی دارم مدیون امام رضا علیه السلام هستم و افتخار می کنم خدمتگزار حرم مطهر رضوی هستم.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود