حدیث روز:
لا يَكُونُ الْمُؤْمِنُ مُؤْمِنًا حَتّى تَكُونَ فيهِ ثَلاثُ خِصال:1ـ سُنَّةٌ مِنْ رَبِّهِ. 2ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ نَبِيِّهِ. 3ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ وَلِيِّهِ. فَأَمَّا السُّنَّةُ مِنْ رَبِّهِ فَكِتْمانُ سِرِّهِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ نَبِيِّهِ فَمُداراةُ النّاسِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ وَلِيِّهِ فَالصَّبْرُ فِى الْبَأْساءِ وَ الضَّرّاءِ.مؤمن، مؤمن واقعى نيست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پيامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پيغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر كردن در زمان تنگدستى و پريشان حالى است.
۱۳۹۴-۱۲-۱۷

هرگز نگویم که بیا دست من بگیر/ عمری گرفته ای مبادا رها کنی

احمد عجمی دربان افتخاری حرم مطهر رضوی است که در سال 1339 در مشهد متولد شده است. وی در مقطع کارشناسی حقوق قضائی تحصیل کرده است و بازنشسته سپاه پاسداران می باشد. احمد عجمی از سال 1373 توفیق خدمت در حرم مطهر رضوی را دارد.
1- اولین باری که لباس خادمی بر تن کردید چه احساسی داشتید؟
خداوند توفیق خدمت در این بارگاه را به من اعطاء کردند. خدمت در این بارگاه آرزوی من بود و محقق شدن این آرزو احساسی جز شکر خداوند متعال برای من نداشت.
2- به یاد ماندنی ترین لحظه در طول خدمتتان چه زمانی بوده است؟
یک شب توفیق خدمت در باب السلام را پیدا کردم. آن شب برای من به یادماندنی بود. بهترین لحظات برای خدمتگزاران این حرم زمانی است که لبخند رضایت را روی لب زائران ببینند.
3- از رابطه تان با امام رضا علیه السلام برایمان بگویید، در کدام بخش از زندگیتان ایشان را بیشتر احساس کردید؟
اگر صفحات زندگی ام را ورق بزنم تمام زندگی ام را مدیون امام رضا علیه السلام هستم .
4- کدام قسمت حرم هنگام زیارت برای شما آرامش بیشتری به همراه دارد ؟
خادم کسی است که خود را در تمام فضای حرم مطهر قرار دهد. هنر خادم این است که به زائران خدمت کند این برای ما آرامش بخش است.
5- چه توصیه ای برای زائران امام هشتم علیه السلام دارید؟
ولایتمدار کسی است که امامش کارگردان زندگی اش باشد. نقش انسان در زندگی، ظاهر و پوشش، گفتار و رفتار ما همه باید مطابق با خواسته امامان باشد. امام رضا علیه السلام هم از ما خواسته اند به رسالت ایشان عمل کنیم .
6- مهمترین دغدغه یک خادم چیست؟
اینکه هر روز که در این حرم خدمت می کنیم یک قدم به امام رضا علیه السلام نزدیک تر شوم و اینکه رفتار من طوری باشد که زائران من را به عنوان یک خادم همسو با امام رضا علیه السلام ببینند.
7- اگر بخواهید یک جمله به امام رضا علیه السلام بگویید چه حرفی میزنید؟
هرگز نگویم که بیا دست من بگیر/ عمری گرفته ای مبادا رها کنی
8- حرف آخرتان را می شنویم:
حرف آخر من با همکارانم است. این موضوع را فراموش نکنیم که اولین وظیفه ما در برابر زائرینی که خواسته ای از ما دارند هدیه لبخند است. اینکه با خوش اخلاقی زائران را راهنمایی کنیم . خدمه باید به زائران انرژی مثبت منتقل کنند. گاهی اوقات شور و شوق روزهای اول خدمتگزاری ما فرو می نشیند اما باید سعی کنیم در این فضای روحانی این عطش را بیشتر کنیم و در آخر قدردان این لحظات باشیم.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود