حدیث روز:
لا يَكُونُ الْمُؤْمِنُ مُؤْمِنًا حَتّى تَكُونَ فيهِ ثَلاثُ خِصال:1ـ سُنَّةٌ مِنْ رَبِّهِ. 2ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ نَبِيِّهِ. 3ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ وَلِيِّهِ. فَأَمَّا السُّنَّةُ مِنْ رَبِّهِ فَكِتْمانُ سِرِّهِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ نَبِيِّهِ فَمُداراةُ النّاسِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ وَلِيِّهِ فَالصَّبْرُ فِى الْبَأْساءِ وَ الضَّرّاءِ.مؤمن، مؤمن واقعى نيست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پيامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پيغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر كردن در زمان تنگدستى و پريشان حالى است.
۱۳۹۴-۰۹-۱۶

مدیریت انتظامات و تشریفات

روزانه هزاران هزار زائر از نقاط مختلف کشور با آداب و فرهنگ های متفاوت وارد مشهد می شوند و به قصد زیارت علی بن موسی الرضا علیه السلام پا در حرم مطهر حضرت می گذارند.
نظم و آرامش و سهولت رفت و آمد زائران و راهنمایی آن ها، به هماهنگی و برنامه ریزی دقیقی احتیاج دارد که این جمعیت عظیم دچار سردرگمی و بی نظمی نشوند این وظیفه مهم در حوزه حریم حرم، به مدیریت امور انتظامات و تشریفات آستان قدس رضوی که یکی از مدیریت های زیر مجموعه حوزه معاونت اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی است، سپرده شده است. این مدیریت با چهار اداره، 13 بخش، و بیش از 8 هزار نفر پرسنل در دو نوبت 12 ساعته، با ترکیبی از نیروهای افتخاری در قالب بسیج خواهران و برادران و ارشاد خواهران و برادران و نیروهای استخدامی، به حفظ نظم و انضباط و آرامش در حوزه اماکن متبرکه و تنظیم کار اداره های زیر مجموعه می پردازد. اداره انتظامات حریم رضوی و اماکن وابسته، اداره انتظامات صحن ها، اداره انتظامات حرم و اداره آگاهی حرم، چهار اداره هستند که این مسئولیت ها را بین خود تقسیم کرده اند.
همچنین سه بخش کنترل سیستم های مدار بسته، رایانه و امور دفتری و بخش امور تشریفاتی نیز زیر نظر مستقیم مدیریت و تشریفات اداره می شوند .

گزارش تصویری فعالیت های مدیریت انتظامات و تشریفات

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود