حدیث روز:
لا يَكُونُ الْمُؤْمِنُ مُؤْمِنًا حَتّى تَكُونَ فيهِ ثَلاثُ خِصال:1ـ سُنَّةٌ مِنْ رَبِّهِ. 2ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ نَبِيِّهِ. 3ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ وَلِيِّهِ. فَأَمَّا السُّنَّةُ مِنْ رَبِّهِ فَكِتْمانُ سِرِّهِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ نَبِيِّهِ فَمُداراةُ النّاسِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ وَلِيِّهِ فَالصَّبْرُ فِى الْبَأْساءِ وَ الضَّرّاءِ.مؤمن، مؤمن واقعى نيست، مگر آن كه سه خصلت در او باشد:سنّتى از پروردگارش و سنّتى از پيامبرش و سنّتى از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است،امّا سنّت پيغمبرش، مدارا و نرم رفتارى با مردم است،امّا سنّت امامش، صبر كردن در زمان تنگدستى و پريشان حالى است.
۱۳۹۴-۰۹-۱۶

مدیریت امور روشنایی و خدمات

روشنایی رضایت بخش،بازدهی کار را بالا برده و باعث جلوگیری از خستگی چشم، سر درد و عدم نقص بینایی می شود. خادمان بارگاه ملکوتی امام رضا علیه السلام نیز به صورت شبانه روزی تلاش می کنند تا محیطی مناسب برای حضور زائران فراهم نمایند.
سابقه اداره امور روشنایی حرم مطهر به زمانی بر می‌گردد که با تنظیف و تعمیر پیه‌سوز و سپس شمع‌گذاری حرم را روشن نگه می‌داشتند. به همین خاطر واقفان بسیاری برای روشن نگه داشتن صحن و سرای حضرت رضا علیه السلام موقوفات فراوانی را وقف روشنایی حرم مطهر رضوی کرده اند که امروزه ما شاهد آن هستیم که بخش روشنایی حرم مطهر دارای بیشترین موقوفه می باشد.
با آمدن برق به ایران ونصب یک عدد مولد در کوچه چراغ برق روشنایی توسط الکتریسیته به اماکن متبرکه آغاز گردید که تا سال 62 واحد روشنایی در یک اتاق در شیخ بهایی فعالیت می کرد اکنون فضای این بخش به 2500 متر افزایش پیداکرده است. امروز این بخش با وظایفی وسیع تر حرم مطهر را روشن می‌کند.
تعویض لامپ سوخته کلیه جار و نورافشان‌های روضه منوره و رواق‌ها، آسایشگاه‌ها، کفشداری‌ها و دفاتر، چیدن میز و چراغ لاله و گلدان گل به مناسبت‌های مختلف، تنظیف و تنظیم کلیه تابلوهای حرم مطهر، کفشداری‌ها و صحن‌های مقدس، گردگیری و تنظیف روضه منوره، دیوارهای رواق‌های مبارکه، شبستان‌ها، ایوان‌ها، ساخت و تعمیر انواع جار و نورافشان و دیوارکوب برای قسمت‌های مختلف، پیاده و نصب جارو قالب ریزی، تراشکاری و سایر امور مربوط به تعمیرات جار و لوسترها نورافشان‌های حرم مطهر، مسجد گوهرشاد و ساختمان‌های وابسته جهت تعمیرات، گردگیری، تنظیف و شستشوی کلیه جارها، نورافشان‌ها و دیوار کوب‌ها از وظایف این اداره است.
شاید برایتان جالب باشد که بدانید در حال حاضر یک هزار و 400 لوستر، بیش از 35 هزار لامپ و 2 هزار و 200 پلاک اموال مربوط به بخش روشنایی در حرم مطهر رضوی است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود